Obec Vrbice

Sklepy, které stojí až v sedmi patrech nad sebou nejsou honosné barvami nebo svou velikostí, ale návštěvníka upoutají kamennými vstupy s goticky lomenými oblouky. Sklepy jsou vykutány v pískovci. Ze Strážního kopce jsou překrásné výhledy do okolní vinařské krajiny.

http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/turisticke-cile/vinne-sklepy-v-piskovci-lokalita-straz


Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice

Na kole vinicemi Modrých Hor

Ze sedla kola prozkoumáme pětihvězdí vinařských obcí Modrých Hor - Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Vrbice a Bořetice. Doporučujeme vypravit se po značené vinařské cyklotrase, která je tvořena jedním uzavřeným okruhem. Výlet lze tedy zahájit v kterékoliv z těchto obcí s případným návratem zpět. Po cestě pak budeme obdivovat krásy slunečné krajiny s vinohrady, sakrálními památkami, přírodními zajímavostmi a určitě si najdete čas svlažit hrdlo místním vyhlášeným červeným vínem.

Téměř celá trasa vede po asfaltových či jinak zpevněných cestách. Celková délka trasy činí 31 km s převýšením 143 m a je vhodná jak pro treková, tak pro horská kola.

http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/tipy-na-vylet/na-kole-vinicemi-modrych-hor

 


Lednicko-valtický areál

Zámek v Lednici, který je obklopen parkem, je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodněkrajinářského celku o rozloze 300 km2. Od roku 1966 na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě čarokrásných zámků v Lednici a Valticích ji zdobí množství menších satelitů: zřícenina Janův hrad, klasická myslivna Lovecký zámeček, Apollónův chrám s dórským sloupořadím, Rybniční zámeček, jehož obraz zdobí hladinu Prostředního rybníka, Hraniční zámeček, Belvedér, vyhlídka kolonáda na Reistně, Rendez-vous též zvaný Dianin chrám, prsaté Tři Grácie, Akvadukt, Obelisk, Vodárna a Minaret. Vodní dílo "Nové Mlýny" - soustava tří přehradních nádrží pod Pálavou na řece Dyji Vás udiví svou rozlehlostí a zláká na pěší tůry, cykloturistiku, rybaření, nebo projíždku lodí.


Cyklovýlet krajem Věstonické Venuše

Krajina pod Pálavskými vrchy, zapsaná na Seznam světového dědictví UNESCO, se nám pochlubí svojí krásnou a rozmanitou přírodou, vinohrady a bělostnými skalami tyčícími se nad vodní nádrží Nové Mlýny. Pálava nám rovněž nabídne možnost jedinečného zážitku v podobě tzv. kitingu. Projedeme místy, kde si pravěcí lidé rozdělávali svá ohniště, odhalíme pověsti Dívčího hradu, naobědváme se v bývalé Ditrichštejnské hájovně, navštívíme naleziště Věstonické Venuše a na zpáteční cestě zastavíme na nějakou moravskou specialitku ve vinařství, kde se natáčel film Bobule.

Trasa je dlouhá přibližně 40 km (měřeno od Velkých Pavlovic). Pojedeme převážně po cyklostezkách, pro které je nejvhodnější trekové kolo. Doporučujeme vzít si repelent!

http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/tipy-na-vylet/cyklovylet-krajem.vestonicke-venuse


Mikulov

Historické náměstí, které vzniklo v 16. století, Dietrichtejnská hrobka, zámek stojící na skalním útesu, památky židovské komunity, cirkevní památky, Kozí hrádek, Svatý kopeček a jeskyně Turold. 

 


Naučná stezka vrch Lácary v Kobylí

Naučná stezka Vrch Lácary seznámí pěší turisty z historicko-přírodovědného hlediska s dominantou obce vrchem Lácary, ze kterého lze spatřit krajinu od Buchlova až po Pálavu a mimo to i nádherný výhled na celou obec Kobylí. Trasa je vybavena 3 informačními panely.

 

http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/trasy-a-stezky/stezka-vrch-lacary


Rozhledny v blízkém okolí Vrbice

Rozhledna Slunečná - Velké Pavlovice - http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/turisticke-cile/rozhledna-slunecna

Rozhledna pod Kraví horou - Bořetice - http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/turisticke-cile/rozhledna-pod-krav%C3%AD-horou

Rozhledna v mandloňovém sadu Hustopeče - https://cs.wikipedia.org/wiki/Hustope%C4%8De_(rozhledna)

Rozhledna vyhlídka U obrázku - Starovičky - http://www.hrady.cz/?OID=9154

Rozhledna Maják na Přítlucké hoře - Přítluky - http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/rozhledna-majak-na-pritlucke-hore.aspx

Rozhledna Dalibor - Zaječí - https://www.treking.cz/regiony/dalibor-rozhledna.htm