Obec Vrbice

Vrbice je nejvýše položenou obcí okresu Břeclav a zároveň nabízí unikát – Vinné sklepy v pískovci v lokalitě Stráž - Vrbice až v sedmi patrech nad sebou.


Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice

Hustopeče

Dům U Synků, ve kterém je stálá vinařská expozice a informační centrum. Koupaliště s tobogánem. První týden v květnu košt vína, první týden v říjnu populární burčákové svlavnosti.


Lednicko-valtický areál

Zámek v Lednici, který je obklopen parkem, je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodněkrajinářského celku o rozloze 300 km2. Od roku 1966 na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě čarokrásných zámků v Lednici a Valticích ji zdobí množství menších satelitů: zřícenina Janův hrad, klasická myslivna Lovecký zámeček, Apollónův chrám s dórským sloupořadím, Rybniční zámeček, jehož obraz zdobí hladinu Prostředního rybníka, Hraniční zámeček, Belvedér, vyhlídka kolonáda na Reistně, Rendez-vous též zvaný Dianin chrám, prsaté Tři Grácie, Akvadukt, Obelisk, Vodárna a Minaret. Vodní dílo "Nové Mlýny" - soustava tří přehradních nádrží pod Pálavou na řece Dyji Vás udiví svou rozlehlostí a zláká na pěší tůry, cykloturistiku, rybaření, nebo projíždku lodí.


Břeclav

Farní kostel v Poštorné, židovský hřbitov, zámeček Pohansko, zámeček Lány, lužní lesy.


Pálavské vrchy

Ze všech stran obklopeny úrodnými vinicemi, patří se svými bělostnými vápencovými skalami, zříceninami gotických hradů, jedinečnou architekturou historického Mikulova i vinnými sklepy v okolních obcích k nejznámějším a nejnavště-vovanějším místům v ČR.


Mikulov

Historické náměstí, které vzniklo v 16. století, Dietrichtejnská hrobka, zámek stojící na skalním útesu, památky židovské komunity, cirkevní památky, Kozí hrádek, Svatý kopeček a jeskyně Turold.


Rajhrad

Kulturní památka přestavěná podle posledního projektu Jana Blažeje Santiniho-Aichla.


Moravský kras

Vzdálený asi 60 km,  je nejznámnější a nejvýznamější krasovou oblastí ČR.